Acuvue Oasys 6 ks

Acuvue Oasys (6 šošoviek)

Cena - 17,29 €

Kategórie: Dvojtýždenné šošovky

Značka šošoviek: Acuvue

Dioptrie: -12.00 do +8.00 D

Zakrivenie (BC): 8.4 a 8.8

Priemer (DIA): 14.0

Dvojtýždenné kontaktné šošovky Acuvue Oasys (v balení po 6 kusoch) od spoločnosti Johnson&Johnson sú moderným typom silikón-hydrogélových šošoviek. Sú určené pre pohodlné denné nosenie, a to i osobám s citlivými očami. Vďaka špeciálnej zložke Hydraclear Plus zostávajú dostatočne vlhké aj po mnohých hodinách nosenia. Vysoký stupeň priepustnosti kyslíka zaručuje sviežosť očí a tiež je udržuje zdravé.

Šošovky Acuvue Oasys sú vhodné aj do prostredia, v ktorom dochádza k väčšiemu namáhaniu očí, ako sú vykurované a klimatizované miestnosti, kancelárie, kde užívateľ šošoviek sedí dlhé hodiny pred počítačom, veterné vonkajšie prostredie a podobne. Výhodou je aj vysoký stupeň ochrany proti UV žiareniu. Pretože však šošovky nezakrývajú celý povrch oka, odporúča sa ich kombinovať s kvalitnými slnečnými okuliarmi.

Tento typ šošoviek je primárne určený pre 14tidenní režim, pri ktorom pri správnej starostlivosti dochádza väčšinou k menšiemu nahromadeniu usadenín na povrchu šošovky v porovnaní so šošovkami pre mesačné nosenie. Vďaka kratšiemu intervalu možno tiež lepšie uchovať potrebnú vlhkosť šošoviek a tým tak vyšší komfort. Kontaktné šošovky Acuvue Oasys sú predovšetkým dennými šošovkami, čo znamená, že je potrebné ich na konci dňa vybrať, starostlivo očistiť a vydezinfikovať a uložiť na noc do puzdra. V niektorých prípadoch, po konzultácii s očným lekárom, možno tieto šošovky nosiť tiež nepretržite po dobu maximálne jedného týždňa, po ktorého uplynutí je nutná výmena za nový set.